healthblog

Výhody a použití vitamínů B-komplexu

Výhody a použití vitamínů B-komplexu

vitamin B se týká ne jednoho, ale osmi různých vitamínů. Všechny vitamíny B hrají roli při přeměně jídla na energii v těle. Každý vitamin má také jedinečnou roli ve zdraví člověka. Některé obsahují 100% doporučeného denního příspěvku (RDA) každého vitamínu B. Jiní obsahují vyšší dávky některých nebo všech těchto vitamínů. Jiní však mohou mít prospěch z užívání doplňku vitamínu B-komplexu. Tento článek bude používat pojmy „Muž“, „Žena“ nebo oba k odkazování na sex přiřazený při narození. Kliknutím sem se dozvíte více.

Co je v komplexu vitamínu B? Každé z následujících:

 • Vitamin B1 – Thiamin. Vitamin B1 je nezbytný pro zdravý růst a funkci orgánů, včetně mozku a srdce.
 • Vitamin B2 – riboflavin. Tělo potřebuje vitamín B2, aby rozložil tuky a léky.
 • Vitamin B3 – niacin. Tělo potřebuje niacin, aby udržovalo zdravou pokožku, nervy a trávení. Lékaři někdy předepisují vysoké dávky niacinu, které pomáhají zlepšit hladiny cholesterolu.
 • Vitamin B5 – kyselina pantothenová. Vitamin B5 je nezbytný pro zdraví mozku a nervového systému.
 • Vitamin B6 – pyridoxin. Vitamin B6 pomáhá tělu vytvářet nové červené krvinky, které nesou kyslík po celém těle. Pomáhá také udržovat imunitní systém silný.
 • Vitamin B7 – Biotin. Biotin je nezbytný pro zdravé vlasy, nehty a nervovou funkci.
 • Vitamin B9 – kyselina listová. Tělo používá kyselinu listovou – nebo folát, její přirozenou formu – k výrobě DNA a genetického materiálu. Před a během těhotenství pomáhá dostatečná množství kyseliny listové ke snížení rizika určitých vrozených vad.
 • Vitamin B12 – kobalamin. Nervy a krvinky těla vyžadují vitamin B12. Přiměřené úrovně B12 také zabraňují zhoubné anémie, což je nedostatek této živiny.

  Mnoho doplňků B-komplexu B obsahuje asi 100% RDA každého z osmi vitamínů B.

  Některé však obsahují velmi vysoké hladiny určitých vitamínů B. Předtím, než si vezmete doplněk s vysokou dávkou, promluvte si s lékařem. Úřad pro zdraví ústavů pro doplňky stravy. Starší dospělí mohou vyžadovat vyšší dávky některých vitamínů B.

  Během těhotenství během kojení Vitamin B1 1,2 mg 1,1 mg 1,4 mg 1,4 mg Vitamin B2 1,3 mg 1,1 mg 1,4 mg 1,6 mg Vitamin B3 nebo dietní ekvivalenty 16 mg 14 mg 18 mg 17 mg Vitamin B5 5 mg 5 mg 6 mg 7 mg Vitamin B6 (Dospělí 19-50) 1,3 mg* 1,3 mg* 1,9 mg 2,0 mg Vitamin B7 30 mcg 30 mcg 30 mcg 35 mcg vitamin B9 nebo dietní ekvivalenty 400 mcg 400 mcg 600 mcg 500 mcg Vitamin B12 2.4 mcg 2,4 MCG 2,6 mcg 2,8 mcg

  *Národní ústavy zdraví radí, že mužský muž radí dospělí nad 51 r Equire 1,7 mg a dospělé ženy nad 51 vyžadují 1,5 mg. s určitými zdravotními problémy. Pokud má osoba některá z níže uvedených podmínek, může mít prospěch z přijetí doplňku, který obsahuje vitamíny B:

  migrénové epizody

  Některé výzkumy naznačují, že určité b vitamíny B naznačují, že určité b vitamíny B Mohlo by to pomoci zabránit migréně s aurou, konkrétně:

 • Vitamin B6
 • Vitamin B9
 • Vitamin B12

Vědci také naznačují, že vitamin B2 by mohl pomoci zabránit migréně ovlivňováním mitochondriální dysfunkce, která se vyskytuje na buněčné úrovni.

Autoři revizní studie z roku 2017 zkoumali účinky vitamínu B2 na migrénu. Uvádějí, že tento vitamín je dobře tolerován a účinný při snižování frekvence migrény u dospělých, i když doporučují další výzkum. 2018 uvádí, že existuje korelace mezi hladinami vitamínu B12 a vývojem a prezentací deprese a úzkosti.

Uvádějí, že účastníci s depresí nebo úzkostí měli nižší hladiny B12 než jejich kontrolní protějšky. To by mohlo potenciálně naznačit vztah mezi nimi. Je však třeba provést další výzkum. Vědci uvedli, že užívání některých vitamínů B pravidelně po dobu několika týdnů až let by mohlo snížit riziko relapsu deprese. Role v depresi a úzkosti, i když zvýšené uvedené riziko nebylo významné.

Jedna studie zjistila, že při aplikaci na pokožku by tyto vitamíny mohly pomoci ranám uzdravit se efektivněji. Studie na zvířatech zjistila, že B12 zlepšilo hojení ran u myší s diabetem, i když k potvrzení těchto zjištění je zapotřebí více výzkumu lidí. Užitečné při léčbě vředů Canker, známé také jako orální vředy. Dvojitě slepá studie zjistila, že masti B12 zmírnila bolest lepší než placebo, když se používá jako doplňková terapie spolu s primárním ošetřením. Kombinovaný doplněk B6 a vápníku zlepšuje příznaky premenstruačního syndromu (PMS).

Kdo by měl brát vitamíny B-komplexu?

Následující oddíly se podívají na to, kdo může mít prospěch z užívání doplňků vitamínu B.

těhotné lidé

b vitamíny jsou zvláště důležité během těhotenství, když by měl člověk každý den brát v nejméně 400 mcg kyseliny listové.

V ideálním případě by k tomu došlo také v měsících před otěhotněním. Někteří lidé vyžadují použití methylovaného folátu kvůli variantě genu MTHFR, která může zabránit rozpadu kyseliny listové. – Z zdrojů potravy. Získání doporučeného množství kyseliny listové a folátu snižuje riziko vrozených vad týkajících se mozku a míchy, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

Těhotné lidé také potřebují Spousta vitamínu B12. Studie ukazují, že nedostatek vitaminu B12 má souvislost s časnou ztrátou těhotenství, nízkou porodní hmotností, vysokým krevním tlakem u těhotné osoby a abnormalitami plodu. Lidé, kteří sledují vegetariánskou stravu, nejí maso, včetně hovězího masa, drůbeže a ryb. Lidé, kteří po veganské stravě nejí žádné živočišné výrobky, včetně masa, vajec a mléčných výrobků.

Vegetariánská a veganská strava může zvýšit riziko nedostatku B12. Vitamin je přítomen v mnoha zvířecích potravinách, včetně masa, vejců a mléčných výrobků. Ti, kteří nejí žádné živočišné produkty, však možná potřebují doplňky. , často potřebuje vitamínové doplňky.

výzkum naznačuje, že tato operace zvyšuje potřebu člověka B12. Existují další důkazy o tom, že mnoho lidí potřebuje multivitamin, který po této operaci zahrnuje vitamíny B a další živiny, alespoň v krátkodobém horizontu. je 65 a starší může těžit z doplňku B-komplexu. Některé důkazy naznačují, že vyšší úrovně B12 může pomoci zpomalit stárnutí mozku. Potvrzení tohoto zjištění však vyžaduje další výzkum. Systematický přehled a metaanalýza. Lidé s jinými zdravotními stavy

Osoba s některým z následujících zdravotních stavů může těžit z doplňku vitamínu B-komplexu:

 • Porucha užívání alkoholu
 • Autoimunitní stav, jako je lupus, revmatoidní artritida nebo diabetes typu 1
 • deprese
 • diabetes
 • Podmínka malabsorpce, jako je celiakie nebo Crohnova choroba
 • Nemoc s ledvinami
 • Heart Cashing
 • Alzheimerova choroba

Vedlejší účinky a rizika vitamínu B-Complex S Upplellement

b vitamíny jsou rozpustné ve vodě. To znamená, že tělo většinu času vylučuje vitamíny navíc B v moči. nebezpečný. Promluvte si s lékařem, než vezmeme velmi vysoké dávky doplňků B-komplexu B.

Možné vedlejší účinky vitamínů B-komplexu:

 • krevní cukr. Vysoké dávky kyseliny nikotinové, syntetické formy vitamínu B3, mohou zvýšit hladinu cukru v krvi. To může narušit léky na diabetes. Lidé s diabetem nebo vysokou hladinou cukru v krvi by neměli užívat vysoké dávky kyseliny nikotinové (měření 1 000 mg nebo více).
 • Přebytečná kyselina nikotinová. Příliš mnoho kyseliny nikotinové může také způsobit nízký krevní tlak, únavu, bolesti hlavy, vyrážky a poškození jater.
 • Přebytečný nikotinamid. Vysoké dávky nikotinamidu, další formy vitamínu B3, mohou způsobit průjem a zvýšené krvácení. K tomu může dojít v dávkách 500 mg denně. Dávky vyšší než 3 000 mg mohou způsobit zvracení a poškození jater.
 • Přebytečná kyselina listová. Vezmeme-li více než 1 000 mcg kyseliny listové denně, může maskovat typ anémie způsobený nedostatkem vitamínu B12. Může také otočit moč jasně žlutou. Tento účinek je dočasný a neškodný. Jakmile se ledviny zbaví dalších vitamínů, barva se vrátí k normálu. Doporučte určitý typ rapid slim recenze tohoto doplňku v závislosti na zdravotních potřebách člověka. Ti, kteří projdou, mohou mít pečeť schválení od nezávislé testovací organizace. To však znamená, že produkt obsahuje to, co je uvedeno na štítku bez kontaminantů. Schválená kvalitní pečeť ConsumerLab.com
 • NSF International dietní doplněk Certifikace
 • Ověřená známka farmakopeové úmluvy Spojených států (USP)

Interakce pro doplněk vitamínu B-komplexu

Ve většině případů vitamin B ne interaguje negativně s jinými léky. Některé léky však mohou zvýšit pravděpodobnost nedostatku vitamínu B.

Toto jsou některé příklady léků, které mohou vést k nízkým hladinám specifických vitamínů B:

Léky, které léčí tuberkulózu, mohou způsobit nízké hladiny B3 a B6.

 • Některé léky na rakovinu mohou snížit hladiny B9. To léčí ulcerózní kolitidu může způsobit nízké hladiny vitamínu B9.

  Které potraviny obsahují vitamíny B?

  Některá jídla obsahují několik vitamínů B a osoba potřebuje pro konzumaci všech osmi vitaminy B.

  Lidé mohou získat všechny vitamíny B, které potřebují od všemocného, ​​vegetariánského nebo V Egan diety.

  Zvírací produkty jsou však hlavním zdrojem vitamínů B. Takže lidé, kteří sledují omezenou stravu, by měli podniknout kroky k zajištění toho, aby dostali dostatek vitamínu z různých zdrojů stravy.

  • Pork
  • Varhanní maso
  • listové zelené
  • obohaceno a opevněné chleby a obiloviny
  • Kdy mluvit s lékařem & lt;

   Contents